wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

WYCIECZKI W BESKID ŻYWIECKI

WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) /TRASA NR 1/

WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) /TRASA NR 1/WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) /TRASA NR 1/- przez północą ścianę Królowej Beskidów.

wycieczka piesza - górska
Jedna z najbardziej atrakcyjnych tras babiogórskich, prowadząca niemal w całości przez teren Babiogórskiego Parku Narodowego. Jest długa i ciekawa, tylko dla wytrwałych turystów o dobrej kondycji.

Najtrudniejszy odcinek a zarazem najciekawszy to Akademicka Perć – ścieżka wysokogórska z elementami wspinaczki. Ze szczytu roztacza się zapierająca dech w piersiach dookolna panorama. Na szczycie znajdziemy kilka ważnych pamiątek historycznych. Podczas przejścia na wierzchołek zapoznamy się z ciekawym układem pięter roślinnych. Na Markowych Szczawinach istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Turystyki Górskiej.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) /TRASA NR 1/

WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) - /TRASA NR 2/

WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ  (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) - /TRASA NR 2/WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ  (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) - /TRASA NR 2/ - wschodnią granią Babiej Góry.

wycieczka piesza - górska
Bardzo atrakcyjna widokowo trasa na najwyższy szczyt polskich Beskidów ze wspaniałą panoramą i pamiątkami historycznymi. Wiedzie w całości przez teren Babiogórskiego Parku Narodowego. W drodze powrotnej mijamy największe babiogórskie jeziorko. Trasa choć długa jest stosunkowo mało mecząca.


Czytaj więcej: WYCIECZKA NA BABIĄ GÓRĘ (DIABLAK) (1725 m n.p.m.) - /TRASA NR 2/

WYCIECZKA NA PILSKO (1557 m n.p.m.) - na graniczną przełęcz.

WYCIECZKA NA PILSKO (1557 m n.p.m.) - na graniczną przełęcz.WYCIECZKA NA PILSKO (1557 m n.p.m.) - na graniczną przełęcz.

wycieczka piesza - górska
Pilsko wznosi się w grzbiecie granicznym ponad przełęczą Glinne. Jest drugim co do wysokości po Babiej Górze szczytem w polskich Beskidach. Główna kulminacja znajduje się po stronie słowackiej, ok. 200 m od granicy. Pierwsza część trasy to jedno z krótszych przejść z Korbielowa na Halę Miziową. Na Hali Miziowej możemy zregenerować siły w nowoczesnym schronisku. Ze szczytu Pilska rozciąga się panorama obejmująca wszystkie strony świata. Ze szczytu schodzimy do dawnego drogowego przejścia granicznego na przełęczy Glinne  (Korbielów – Oravska Polhora).

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA PILSKO (1557 m n.p.m.) - na graniczną przełęcz.

WYCIECZKA NA WIELKĄ RACZĘ (1326 m n.p.m.) - wokół źródeł Rycerki.

WYCIECZKA NA WIELKĄ RACZĘ (1326 m n.p.m.) - wokół źródeł Rycerki.WYCIECZKA NA WIELKĄ RACZĘ (1326 m n.p.m.) - wokół źródeł Rycerki.

wycieczka piesza - górska
Wielka Racza to najwyższy szczyt Worka Raczańskiego i Beskidów Kisuckich, a jednocześnie jeden z wyższych szczytów całego Beskidu Żywieckiego. Leży na zakręcie głównego grzbietu karpackiego, którym biegnie europejski dział wód pomiędzy zlewiskami Bałtyku i Morza Czarnego oraz granica państwowa ze Słowacją.

Czeka nas dość długa, ale atrakcyjna wycieczka okrężna przez szczyt Wielkiej Raczy i najciekawszy fragment głównego grzbietu Worka Raczańskiego.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA WIELKĄ RACZĘ (1326 m n.p.m.) - wokół źródeł Rycerki.

WYCIECZKA NA WIELKĄ RYCERZOWĄ (1226 m n.p.m.) - pętla z Soblówki.

WYCIECZKA NA WIELKĄ RYCERZOWĄ (1226 m n.p.m.) - pętla z Soblówki.WYCIECZKA NA WIELKĄ RYCERZOWĄ (1226 m n.p.m.) - pętla z Soblówki.

wycieczka piesza - górska
Wielka Rycerzowa jest drugim co do wysokości szczytem Beskidu Kisuckiego i jednym z wyższych w całym Beskidzie Żywieckim, a także drugim po Wielkiej Raczy najpopularniejszym szczytem Worka Raczańskiego. Nasza trasa wiedzie przez ciekawe, a dawniej słabo dostępne dla turystów zakątki wschodniej części Worka Raczańskiego. Po drodze mijamy malownicze polany w Dolinie Cichej i graniczną przełęcz z widokiem na Słowację.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA WIELKĄ RYCERZOWĄ (1226 m n.p.m.) - pętla z Soblówki.