wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

DUŻA PĘTLA BESKIDZKA

DUŻA PĘTLA BESKIDZKADUŻA PĘTLA BESKIDZKA

wycieczka autokarowa
Trasa Pętli Beskidzkiej zmierza doliną Wisły na przełęcz Kubalonka, na wysokość 761 m n.p.m., i dalej do Istebnej, gdzie w XIX-sto wiecznej kurnej chałupie Jana Kawuloka zobaczymy wnętrze i stare drewniane instrumenty muzyczne. W pobliskim Koniakowie zachwycimy się pięknymi, misternie zrobionymi pracami koronkarskimi.

Następnie przejedziemy przez Milówkę - rodzinną miejscowość braci Golec, zwiedzimy muzeum poświęcone pamięci poległych w czasie II wojny światowej w Forcie „Wędrowiec” w Węgierskiej Górce. Zatrzymamy się w Żywcu by pozachwycać się Starym Zamkiem. Wyjedziemy kolejką terenową na szczyt góry Żar i zobaczymy sztuczne jezioro na szczycie, stanowiące element elektrowni szczytowo – pompowej. Pojedziemy do Szczyrku i wrócimy do Wisły przez przełęcz Salmopolską o wysokości 934 m n.p.m, z zabytkowym Białym Krzyżem.


w programie wycieczki:

  • przejazd widokową i bogatą w zabytki trasą, zgodnie z opisem.
  • zwiedzanie KURNEJ CHATY KAWULOKA z 1863 roku, pełnej starych sprzętów i instrumentów muzycznych (fujarek, gajd, trąbit i pasterskich rogów)
  • zwiedzanie MUZEUM KORONKARSTWA, w którym znajduje się koronka robiona z nici chirurgicznych dla królowej Anglii.
  • zwiedzanie FORTU „WĘDROWIEC” – muzeum pamięci poległych w czasie II wojny światowej - "Westerplatte Południa"
  • zwiedzanie miasta ŻYWIEC, oraz Starego Zamku.
  • wyjazd kolejką terenową na szczyt góry ŻAR na wysokość 761 m n.p.m. – zbiornik wyrównawczy elektrowni szczytowo – pompowej oraz przepiękna panorama na beskidzkie pasma górskie
  • opieka przewodnika PTTK

    Czas Trwania wycieczki: ok. 8 godz.

DUŻA PĘTLA BESKIDZKADUŻA PĘTLA BESKIDZKADUŻA PĘTLA BESKIDZKA