wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

WYCIECZKI W BESKID ŚLĄSKI

WYCIECZKA NA SZYNDZIELNIĘ (1028 m n.p.m.) I KLIMCZOK (1117 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA SZYNDZIELNIĘ (1028 m n.p.m.) I KLIMCZOK (1117 m n.p.m.)WYCIECZKA NA SZYNDZIELNIĘ (1028 m n.p.m.) I KLIMCZOK (1117 m n.p.m.)

wycieczka autokarowo - piesza
Szyndzielnia – jeden ze szczytów Beskidu Śląskiego, północne ramię Klimczoka o wysokości 1028 m n.p.m. Usytuowana jest pomiędzy dolinami Olszówki, Wapienicy i Białki w granicach administracyjnych Bielska-Białej. Szczyt porastają lasy bukowe z domieszką drzew iglastych - świerków i jodeł. Na stoku tzw. Małego Gronia znajduje się stanowisko modrzewi.


Szyndzielnia znajduje się w granicach Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Pod szczytem na wysokości 1001m n.p.m, znajduje się duże schronisko turystyczne, obok schroniska znajdziemy niewielki ogród botaniczny. W sierpniu 2015 roku, obok górnej stacji koleji gondolowej, oddano do użytku dla turystów wieżę widokową.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA SZYNDZIELNIĘ (1028 m n.p.m.) I KLIMCZOK (1117 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA SKRZYCZNE (1257 m n.p.m.)

 

WYCIECZKA NA SKRZYCZNE (1257 m n.p.m.)WYCIECZKA NA SKRZYCZNE (1257 m n.p.m.)

Wycieczka piesza-górska.
Wycieczkę rozpoczynamy w Szczyrku Górnym przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Skrzyczne. Przejazd kolejką krzesełkową Szczyrk – Hala Jaworzyna (ok. 10 min.) oraz Hala Jaworzyna – Skrzyczne (ok. 10 min.). Podziwianie panoramy, herbata w schronisku.

Możliwość dalszych tras ze Skrzycznego:

- zielonym szlakiem na Malinowską Skałę (1152 m n.p.m.), czas przejścia (ok. 1 godz. 30 min.), a następnie czerwonym szlakiem na Malinów i  zejście na Przełęcz  Salmopolską (ok. 1 godz. 30 min.)

- zielonym szlakiem na Malinowską Skałę, Zielony Kopiec, Gawlasi i zejście żółtym szlakiem do Wisły Czarne (ok. 4-4,5 godz.)

- przejście zielonym szlakiem do Magurki Wiślańskiej i  zejście czerwonym szlakiem przez Halę Radziechowską do Węgierskiej Górki (możliwość zwiedzenia fortów obronnych z czasów II wojny Światowej: Waligóra i Włóczęga). Czas przejścia  od Malinowskiej Skały do Węgierskiej Górki ok. 4 godziny.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA SKRZYCZNE (1257 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA RÓWNICĘ (884 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA  RÓWNICĘ (884 m n.p.m.)WYCIECZKA NA  RÓWNICĘ (884 m n.p.m.)

wycieczka piesza lub autokarowa.
Równica,  ze względu na roztaczającą się ze szczytu rozległą panoramę jest miejscem o wyjątkowym uroku. Znajdziemy tu liczne atrakcje które między innymi zapewnia „Extreme Park” z całorocznym torem saneczkowym typu roller coaster, ścianą wspinaczkową czy planetarium.

Dla odważnych polecamy przejście torem Parku Linowego. Dla smakoszy kuchni regionalnej proponujemy posiłki w „Zbójnickiej Chacie", „Czarcim Kopycie” czy ,,Dworze Skibówki".

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA RÓWNICĘ (884 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m) I SOSZÓW (886 m n.p.m)

 

WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m) I SOSZÓW (886 m n.p.m)WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m) I SOSZÓW (886 m n.p.m)

Wycieczka piesza-górska.
Czantoria - najwyższy szczyt leżący w granicach miasta Ustronia. Grzbietem Czantorii przebiega granica pomiędzy Polską a Republiką Czeską.
Wycieczkę rozpoczynamy w Ustroniu Polanie, gdzie z wysokości 389 m n.p.m. wyruszamy w górę wygodną, czteroosobową kolejką linową, w ciągu ok. 10 minut wjeżdżamy na wysokość 851 m n.p.m., na Polanę Stokołosica.

Od górnej stacji kolei linowej prowadzą trasy i liczne szlaki turystyczne, dojście do  szczytu Czantorii i granicy z Czechami zajmuje ok. 30 min. Z wieży widokowej na szczycie podziwiamy rozległą panoramę Beskidu Śląskiego i Morawsko-Śląskiego, a przy dobrej widoczności możemy zobaczyć Tatry i Małą Fatrę.
Ponadto przy górnej stacji kolejki usytuowane są Letni Tor Saneczkowy (całkowita długość zjazdu wynosi 710 m) oraz Sokolarnia.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m) I SOSZÓW (886 m n.p.m)

WYCIECZKA NA BARANIĄ GÓRĘ (1220 m n.p.m.)

 

WYCIECZKA NA BARANIĄ GÓRĘ (1220 m n.p.m.)WYCIECZKA NA BARANIĄ GÓRĘ (1220 m n.p.m.)

wycieczka piesza – górska
Wycieczkę rozpoczynamy w Wiśle Czarne (przystanek Fojtula), przejście niebieskim szlakiem Doliną Białej Wisełki - jedną z najbardziej malowniczych dolin w Beskidzie Śląskim. Dolina prowadzi, aż na szczyt Baraniej Góry.

Główną atrakcję stanowi zespół naturalnych progów wodnych zwanych „Kaskadami Rodła”, jako symbol łączności Polaków w Niemczech oraz zjednoczenia ziem polskich. Wysokość wodospadów na Białej Wisełce waha się od 0,5 do 5 m. Dodatkowo można tu zobaczyć pięknie wyżłobione kotły eworsyjne, a droga wiedzie zaciszną  doliną porośniętą między innymi pomnikowymi świerkami i jodłami w wieku ok. 170 lat oraz naturalnymi skupiskami buczyny. Dojście na szczyt zajmuje ok. 3-4 godziny, podziwianie widoków z 15-sto metrowej wieży widokowej. Przejście czerwonym szlakiem na szczyt Magurki Wiślańskiej (1140 m n.p.m.) i zejście szlakiem żółtym przez grzbiet Cieńkowa do Wisły Czarne (ok. 3-4 godz.).

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA BARANIĄ GÓRĘ (1220 m n.p.m.)

WYCIECZKA DO TRZECH GRANIC

 

WYCIECZKA DO TRZECH GRANIC WYCIECZKA DO TRZECH GRANIC

wycieczka autokarowo - piesza
Zapraszamy na wyprawę granicami trzech państw: Czech, Słowacji i Polski. Trasa wyjątkowo atrakcyjna pod względem widokowym. Poznamy uroki Trójwsi Beskidzkiej (Jaworzynka, Istebna, Koniaków – najwyżej położone wsie Beskidu Śląskiego) oraz wybierzemy się w miejsce gdzie spotykają się trzy granice zwane Trójstykiem. Poznamy ciekawą historię tego zakątka kraju usytuowanego „na samym końcu Polski”.

Odwiedzając muzeum „Na Grapie” w Jaworzynce zapoznamy się folklorem, tradycją i zwyczajami górali Beskidu Śląskiego. Niezapomniane widoki na pasma Beskidu Śląskiego, Morawsko-Śląskiego i Żywieckiego pozostaną na długo w pamięci.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO TRZECH GRANIC

MAŁA PĘTLA BESKIDZKA

 

MAŁA PĘTLA BESKIDZKA

wycieczka autokarowo  - piesza
Zapraszamy na wycieczkę do urokliwego i pełnego folkloru zakątka Beskidów jaką jest malowniczo położona Trójwieś Beskidzka. Koniaków, Istebna, Jaworzynka to najwyżej położone wioski w Beskidzie Śląskim.
Trasa Pętli Beskidzkiej zmierza doliną Wisły na przełęcz Kubalonka, na wysokość 761 m.n.p.m., i dalej do Istebnej i Koniakowa.
Po drodze mijamy zabytkowe, drewniane kościoły, znany bar „U Bociana”, gdzie zbiera się Fan Club Adama Małysza. W kurnej Chałupie Jana Kawuloka zobaczymy stare drewniane instrumenty muzyczne a w pobliskim Koniakowie zachwycimy się pięknymi, misternie zrobionymi pracami koronkarskimi.

Czytaj więcej: MAŁA PĘTLA BESKIDZKA

DUŻA PĘTLA BESKIDZKA

DUŻA PĘTLA BESKIDZKADUŻA PĘTLA BESKIDZKA

wycieczka autokarowa
Trasa Pętli Beskidzkiej zmierza doliną Wisły na przełęcz Kubalonka, na wysokość 761 m n.p.m., i dalej do Istebnej, gdzie w XIX-sto wiecznej kurnej chałupie Jana Kawuloka zobaczymy wnętrze i stare drewniane instrumenty muzyczne. W pobliskim Koniakowie zachwycimy się pięknymi, misternie zrobionymi pracami koronkarskimi.

Następnie przejedziemy przez Milówkę - rodzinną miejscowość braci Golec, zwiedzimy muzeum poświęcone pamięci poległych w czasie II wojny światowej w Forcie „Wędrowiec” w Węgierskiej Górce. Zatrzymamy się w Żywcu by pozachwycać się Starym Zamkiem. Wyjedziemy kolejką terenową na szczyt góry Żar i zobaczymy sztuczne jezioro na szczycie, stanowiące element elektrowni szczytowo – pompowej. Pojedziemy do Szczyrku i wrócimy do Wisły przez przełęcz Salmopolską o wysokości 934 m n.p.m, z zabytkowym Białym Krzyżem.

Czytaj więcej: DUŻA PĘTLA BESKIDZKA