wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

KOLONIE I OBOZY

NOWOŚĆ!

NOWOŚĆ!

Obozy, kolonie dla dzieci i młodzieży nad Jeziorem Żywieckim w programie do wyboru: nauka żeglowania, windsurfingu lub wędkarstwa. Ponadto proponujemy obozy tenisowe, survivalove lub językowe! A dla odważnych rowerki wodne oraz rejsy statkiem! POLECAM!

Dream Park Ochaby - Park rozrywki i edukacji

Dream Park Ochaby - Park rozrywki i edukacji

 

 

Szczegółowe informacje:

www.dream-park.pl/pl/rozrywka

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Zapraszam na wyprawę do podziemi, do kopalni srebra, gdzie kiedyś wydobywano rudę srebra. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem przebranym w brązowy mundur tarnogórskiego gwarka. Przewodnik opowie nam szczegółowo o średniowiecznej historii miasta.

Czytaj więcej: Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Chlebowa Chata w Górkach Małych

Chlebowa Chata w Górkach Małych

Zapraszam do świata tradycyjnie wypiekanego chleba i masła robionego w maselnicy. Naszą przygodę rozpoczynamy od poznawania ziarna.  Zobaczymy maszyny dawniej wykorzystywane przy uprawie i obróbce ziarna (od ziarenka do bochenka). Poznamy proces powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych. Następnie spróbujemy młócenia cepami oraz mielenia zboża na żarnach by ostatecznie upiec własny podpłomyk, po udanych wypiekach czeka nas degustacja podpłomyków z masłem, miodem lub smalcem, a do tego kawa zbożowa z prawdziwym mlekiem. Po posiłku czeka nas jeszcze omawianie pozyskiwania miodu, pokaz sprzętu pasiecznego i ciekawostki z życia pszczół.

 

Czytaj więcej: Chlebowa Chata w Górkach Małych