wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

CIEKAWE MIEJSCA W REGIONIE

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

 

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy GórnejOrawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Orawski Park Etnograficzny przedstawia całokształt kultury regionu Górnej Orawy. Mamy tu więc budownictwo mieszkalne z jego ciekawą architekturą i wyposażeniem wnętrz, budownictwo związane z gospodarką rolno-hodowlaną, tak typową dla Orawy, które reprezentują zabudowania gospodarcze, lamus i piwnica do przechowywania płodów rolnych, pasieka z ciekawymi typami uli. Są tutaj wiejskie zakłady przemysłowe które zaspokajały potrzeby wsi jak: tartak, folusz , kuźnia i olejarnia.

 

Czytaj więcej: Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Muzeum Spadochroniarstwa

Muzeum SpadochroniarstwaMuzeum Spadochroniarstwa

Znajduje się w obiekcie Agawa. Jest to największa ekspozycja zbiorów w zakresie spadochroniarstwa. W izbie znajdują się wszelkie pamiątki związane z polskim, tak cywilnym, jak i wojskowym spadochroniarstwem począwszy od czasów II RP po współczesne. Są to odznaki rozpoznawcze i pamiątkowe, mundury, wyposażenie, dokumenty, walory numizmatyczne i filatelistyczne oraz bibliofilistyczne, a także spora ilość zdjęć z okresu II Wojny Światowej. Ponadto w izbie można zobaczyć kolekcję orłów i oznak rozpoznawczych, noszonych przez wszelkie polskie formacje mundurowe od czasów II Wojny Światowej.

 

Czytaj więcej: Muzeum Spadochroniarstwa

Muzeum Narciarstwa

Muzeum NarciarstwaMuzeum Narciarstwa

Muzeum znajduje się w obiekcie „Zimowit”. Zawiera bogatą kolekcję sprzętu narciarskiego, kolekcję starych nart (wśród nich narty z końca XIX w. i z lat 30-tych XX w.). Wśród zgromadzonych eksponatów znajdują się m.in. narty Adama Małysza, na których zdobył Mistrzostwo Polski. Do ciekawszych można również zaliczyć „karple” czyli rakiety do chodzenia po śniegu. Kolekcja liczy ponad 80 eksponatów.

 

Czytaj więcej: Muzeum Narciarstwa

Muzeum Beskidzkie

Muzeum BeskidzkieMuzeum Beskidzkie - Wystawa eksponatów związanych z życiem i twórczością górali Beskidu Śląskiego.

Siedzibą muzeum jest budynek dawnej karczmy z 1794 roku.  W ekspozycji stałej są podstawowe działy kultury materialnej górali śląskich jak: pasterstwo, tkactwo, obróbka drewna, narzędzia rolnicze. Zobaczyć można osobliwości męskiego i kobiecego stroju ludowego oraz najpiękniejsze przykłady sztuki ludowej. Atrakcyjne dla turysty jest wnętrze dawnej kurnej chaty. Ekspozycję uzupełniają wystawy czasowe o różnorodnej tematyce. Muzeum posiada bogatą kolekcję malarstwa profesjonalnego: Czesława Kuryatto, Ludwika Konarzewskiego, Jana Wałacha, Pawła Stellera oraz starodruki, archiwalia i cenny zbiór starej fotografii.

Czytaj więcej: Muzeum Beskidzkie