wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

AKTYWNY WYPOCZYNEK RODZINNY

WYCIECZKA NA STOŻEK (978 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA  STOŻEK (978 m n.p.m.)WYCIECZKA NA  STOŻEK (978 m n.p.m.)

Zapraszamy Państwa na spacer na trasie Stożek - Kiczory
Wielki Stożek,  to  jeden z najważniejszych szczytów otaczających perłę Beskidów Wisłę. Na jego północno wschodnim zboczu usytuowany jest Ośrodek Narciarski Stożek - mini stacja aktywnego wypoczynku dla każdego.
Latem jest to wymarzone miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju.


Wspaniałe widoki rozpościerające się ze szczytu, przy dobrej widoczności można podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego, Morawsko - Śląskiego a nawet Tatr.

 

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA STOŻEK (978 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA SKOCZNIĘ IM. ADAMA MAŁYSZA

WYCIECZKA NA SKOCZNIĘ IM. ADAMA MAŁYSZAWYCIECZKA NA SKOCZNIĘ IM. ADAMA MAŁYSZA

Skocznia narciarska w Wiśle Malince powstała w 1933 roku . Jej pierwszym rekordzistą był skoczek Śląskiego Klubu Sportowego Mieczysław Kozdruń, który skoczył na odległość 41 metrów. Po rozbudowie skoczni odbyło się na niej wiele konkursów w międzynarodowej obsadzie. Rekordzistami skoczni m.in. byli Stanisław Marusarz, Antoni Wieczorek, Władysław Tajner, Zdzisław Hryniewiecki.

28 października 2003 r. odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod rozbudowę malinczańskiej skoczni. W uroczystościach wziął udział ówczesny Prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski. Otwarcie skoczni oraz nadanie jej imienia Adama Małysza miało miejsce 27 września 2008 r.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA SKOCZNIĘ IM. ADAMA MAŁYSZA

WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m.)

WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m.)WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m.)

Najwyższy szczyt leżący w granicach miasta Ustronia. Grzbietem Czantorii przebiega granica pomiędzy Polską a Republiką Czeską.

Wycieczkę rozpoczynamy w Ustroniu Polanie, gdzie z wysokości 389 m n.p.m. wyruszamy w górę wygodną czteroosobową koleją linową, w ciągu 6 minut wjeżdżamy na wysokość 851 m n.p.m. na Polanę Stokłosica.
Od górnej stacji kolei linowej prowadzą trasy i liczne szlaki turystyczne, dojście do  szczytu Czantorii i granicy z Czechami, zajmuje ok. 30 min. Z wieży widokowej na szczycie podziwiamy rozległą panoramę Beskidu Śląskiego i Morawsko - Śląskiego, a przy dobrej widoczności możemy zobaczyć Tatry i Małą Fatrę.
Ponadto przy górnej stacji kolejki usytuowany jest Letni Tor Saneczkowy (całkowita długość zjazdu wynosi 710 m) oraz Sokolarnia.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA CZANTORIĘ (995 m n.p.m.)

WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU

WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIUWYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU

Park usytuowany jest w Ustroniu Zawodziu, obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Wszystkim zwiedzającym stwarza możliwość obcowania z naturą. Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi nie sposób ominąć głównej atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych obsługiwanej przez wykwalifikowany sokolników. Możemy podziwiać z bliska orły, sokoły, myszołowy oraz sowy.

 

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU

SPACER NA JASIENIOWĄ

SPACER NA JASIENIOWĄ


SPACER NA JASIENIOWĄ

Spacer po urokliwym i mało znanym zakątku Pogórza Cieszyńskiego. W jego trakcie poznamy tutejsze osobliwości budowy geologicznej, niepowtarzalne piękno krajobrazu, stanowiska rzadkich roślin będących pod ochroną, miejsca związane z wojenną historią i tradycjami sportowymi. A to wszystko w atmosferze bezpośredniego obcowania z naturą.

 

Czytaj więcej: SPACER NA JASIENIOWĄ

SPACER DOLINĄ BIAŁEJ WISEŁKI

SPACER DOLINĄ BIAŁEJ WISEŁKISPACER DOLINĄ BIAŁEJ WISEŁKI

Proponujemy Państwu spacer jedną z najbardziej malowniczych dolin w Beskidzie Śląskim. Dolina prowadzi, aż na szczyt Baraniej Góry.  Główną atrakcję stanowi zespół naturalnych progów wodnych zwanych „Kaskadami Rodła”, jako symbol łączności Polaków w Niemczech oraz zjednoczenia ziem polskich. Wysokość wodospadów na Białej Wisełce waha się od 0,5 do 5 m.

Czytaj więcej: SPACER DOLINĄ BIAŁEJ WISEŁKI